RSS лента

PolitikaUA

Про перспективи вдосконалення місцевого оподаткування в м. Чернігові

Оценить эту запись

13 травня в Експертному клубі «Чиста політика» відбулася прес-конференція «Перспективи вдосконалення місцевого оподаткування в м.Чернігові».

Голова Чернігівського освітнього центру «Ініціатива» Павло Пущенко розказав про підсумки реалізації піврічного проекту «Громадський моніторинг бюджетної політики в сфері застосування місцевих податків у м. Чернігові», що був реалізований спільно з «Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень».

Метою проекту була громадська оцінка ефективності діяльності Чернігівської міської ради в бюджетній політиці щодо управління місцевими податками і зборами у сфері збору за місця для паркування транспортних засобів і туристичного збору та вироблення рекомендацій для підвищення ефективності діяльності влади в цій сфері.

Як повідомив Павло Пущенко, головними заходами проекту стали: направлення запитів до відповідних органів, аналіз законодавчої бази, проведення двох фокус-груп, економіко-математичне моделювання та розробка рекомендацій щодо удосконалення діючої в Чернігові системи місцевих податків та зборів. Висновки громадського моніторингу були обговорені з представниками влади під час круглого столу. Всі відповідні рекомендації були надані до відповідних органів Чернігівської міської ради та податкової. А широке коло громадськості могло ознайомитися з висновками громадського моніторингу на сторінках газети «ПіК: події і коментарі».

Приємно відзначити, що Чернігівська міська влада відреагувала на громадські рекомендації. В офіційній відповіді заступника міського голови з фінансових питань Віктора Бистрова зазначається, що громадські рекомендації по удосконаленню місцевих податків у сфері збору за місця для паркування транспортних засобів і туристичного збору будуть враховані владою при підготовці проекту рішення Чернігівської міської ради «Про місцеві податки і збори». Також відповідні зміни щодо введення в дію Правил паркування в м. Чернігові будуть враховані в окремому розділі нової редакції Правил благоустрою міста.

Таким чином, підсумував Павло Пущенко, проект громадського моніторингу має конкретні результати, що будуть втілені ближчим часом у відповідних рішеннях місцевої влади.

Реалізація цього проекту стала можливою завдяки підтримці Фонду демократії Організації Об’єднаний Націй (UNDEF) та Творчому центру ТЦК.

Джерело: Чернігівський освітній Центр "Ініціатива"

Комментарии


Чернигов    Черниговский городской портал    Черниговская доска объявлений. Объявления Чернигова и области    Энциклопедия Чернигова    Черниговский форум